23.10.2017

Obľúbená Vitis Galéria má nový, čistejší dizajn

Kolekcia vín Vitis Galéria prináša na etikety svojich fliaš nový grafický dizajn.

Inšpirovaný je príchuťou veľkomestskej kultúry v štýle pop-artu, ktorý prepája modernosť so svetovým umením. Dominantným grafickým prvkom dizajnu je pestrofarebný motív obrazu, na ktorom je originálnym farebným kódom vyobrazená dozáž. Každá fľaša zároveň ukrýva tradičnú kvalitu starostlivo vyrobených, ale aj vyberaných vín.

Na bielej etikete sú v rôznych farbách vyobrazené ilustrované fľašky, ktoré sa snúbia s konkrétnou odrodou. Pri bielych vínach sú využité odtiene žltej a zelenej, Frankovka modrá rosé prekvitá ružovými tónmi, červeným odrodám sú priradené tmavšie odtiene červenej, modrej a fialovej farby.

„Výrazná farebnosť nových etikiet bola zvolená zámerne. Jednak vzdialene odkazuje na svetové umenie Andyho Warhola, ktorého korene siahajú na Slovensko, no zároveň do dizajnu vnáša viac dynamiky a modernosti. V grafickom spracovaní kolekcie Vitis Galéria sme však zároveň nadviazali na pôvodný koncept spojenia s umením,“ opisuje Peter Krúpa, konateľ spoločnosti Vitis Pezinok.

Okrem ilustrácií sa na etikete nachádza nový logotyp spolu s redizajnovaným erbom a slogan značky Vitis Pezinok „Via vinum“, ktorý v latinskom preklade znamená cestu vína. Hodnotu dizajnu pridávajú zlaté grafické prvky a vysoká kvalita papiera.

Vína kolekcie Vitis Galéria sú vyrábané z najlepšieho hrozna slovenských vinohradníckych oblastí. Terroir v kombinácii s bohatými skúsenosťami našich odborníkov umožňujú produkovať kvalitné vína, ktorými dokážeme prekvapiť aj tých, čo si mysleli, že už nič nové neobjavia. Kvalitu potvrdzujú aj mnohé ocenenia z domácich ako aj medzinárodných súťaží. Nová Vitis Galéria je dostupná v obchodoch alebo na e-shope www.hubertonline.sk.