21.09.2020

Medzi 100 top slovenských vín na rok 2020 patrí aj Vitis Poézia

Doprajte si aj vy jedno z top 100 najlepších vín Slovenska

Národný salón vín Slovenskej republiky je ukážkou umu a zručnosti slovenských vinárov a je zrkadlom slovenského vinárstva. Zastrešujú sa tam vína všetkých kategórií, rozmanitých štýlov, zo všetkých slovenských vinohradníckych oblastí. Národný salón vín je považovaný za reprezentatívnu kolekciu top 100 slovenských vín. Každý rok sa táto kolekcia aktualizuje, obmieňa, každý rok erudovaní hodnotitelia vyberajú vína v dvoch kolách. V jarnom a jesennom kole vyberú stovku najlepších vín.

Jesenné kolo hodnotenia Národného salónu vín, ktoré sa uskutočnilo začiatkom septembra sa hodnotili tiché vína biele a červené (suché, polosuché a polosladké), prírodne sladké vína bez rozdielu farebnosti a tokajské vína. Na rozdiel od prvého kola sú to skôr vína s potenciálom zrenia. V tomto prípade je nálepka na fľaši tiež odporúčaním pre zákazníka, že víno môže odložiť aj do archívu.

Hodnotiace komisie, ktoré tvorili skúsení enológovia, výrobcovia, someliéri a novinári zhodnotili spolu viac než 500 vzoriek vín od 54 slovenských výrobcov. Každé víno sa v anonymnej degustácii hodnotilo pomocou 100-bodového systému Medzinárodnej únie enológov.

Po troch dňoch ťažkého degustačného hodnotenia je sfinalizovaná stovka naj slovenských vín 2020. Zástupcom v Národnom salóne vín Slovenskej republiky pre rok 2020 bude medzi tichými vínami za značku VITIS suché, biele víno z kolekcie prívlastkových vín Vitis Poézia, Rizling rýnsky 2018, neskorý zber. Tento svieži šťavnatý „Ryňák“ vás nenechá na pochybách o dobrom výbere. Jemne žltý odtieň vo farbe podčiarkuje odrodovo typická vôňa limetky a jemných byliniek. V chuti plné s typickými kyselinkami v dochuti. Ideálne si ho vychutnáte v kombinácii s ľahkými zeleninovými šalátmi, grilovaným kurčaťom či šťavnatým steakom.

Toto lahodné víno si môžete dopriať i vy, či už ho zakúpite osobne, priamo v Národnom salóne vín alebo online prostredníctvom www.hubertonline.sk