03.02.2020

Najlepším darom je spoločne strávený čas

Sviatok zamilovaných je doslova za rohom, vychutnajte si valentínske stretnutia.

Neviete ako dať svojej polovičke najavo, že vám na nej záleží? Poradíme vám!
V dnešnej uponáhľanej dobe nám nezostáva veľa času nazvyš. Na pracovné vyťaženie a ďalšie každodenné povinnosti často dopláca práve náš partnerský život. Nestíhame venovať jeden druhému dostatok pozornosti a niekedy nestíhame ani hlbší a otvorený rozhovor. Príležitosťou na zmenu môže byť aj sviatok zaľúbených. Preto si namiesto drahých darov venujte večer, ktorý strávite spolu – bez telefónov, pri hudbe a s kvalitným drinkom či vínkom v ruke.

Romantika v ružovom

Ružové víno nie je iba letný trend a valentínska farba nemusí byť len sýtočervená. Z kolekcie VITIS Poézia pochádza aj FRANKOVKA MODRÁ ROSÉ, ružové slovenské akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber. Frankovka modrá je jednou z najpestovanejších stredoeurópskych odrôd. Sviežu ružovú farbu a vôňu jahôd a vanilky podčiarkuje čistá a harmonická chuť. Výborne sa hodí k ľahkým predjedlám, šalátom, ale aj k dezertom. Ak pre svoju polovičku chystáte romantickú sladkosť v podobe jahôd s čokoládou, toto víno bude pre vás tou pravou voľbou.

Dve výnimočné fľaše, jeden spoločný večer

A bonusovú možnosť v darčekovom balení Vitis GALÉRIA tvoria dve výnimočné vína, ktoré vášmu večeru dodajú potrebný šmrnc a eleganciu.

VELTLÍNSKE ZELENÉ je suché biele víno, ktoré charakterizuje ovocný buket, ale aj svieža medovinová, horko-mandľová chuť. Na Slovensku patrí k najrozšírenejším odrodám s dlhou tradíciou pestovania. Výborne sa hodí k bravčovému mäsu a hydine. Či už pripravíte drobné jednohubky, alebo veľkolepú večeru.

FRANKOVKA MODRÁ je charakteristická svojím odrodovým buketom, ktorý vonia po zrelom ovocí, ktorú dotvára jemný závan dubu s odtieňmi škorice. Primeraný obsah tanínu a nižšie kyseliny tvoria dokonalé harmonické víno granátovej až tmavorubínovej farby. Frankovka ladí s jednoduchou syrovou misou, ale aj  so zložitejším pokrmom z diviny.

Tipy na valentínske darčeky vidieť vo výkladoch obchodov, ale aj v priestore online sveta. Skúste si však darovať niečo, čo si za peniaze nekúpite. Buďte proste spolu!