07.04.2022

Na Veľkú noc veľa vody a rodinnej pohody!

Vodu kážu dievkam, studenú a veľa – aby boli driečne, rezké a usilovné. Pálenku mládencom, aby mali sily i odvahy. Nech len kážu, vy sa zariaďte tak, aby ste mali aj čo dobré zahryznúť, aj čím dobrým zapiť.

Oslavy vzkriesenia či jari sú príjemnou príležitosťou na to, aby sa po nekonečnom pôstnom období stretla rodina či priatelia. Pri takýchto stretnutiach nie je hanba ani hriech vytiahnuť vývrtku, „buchnúť“ dobrý sekt alebo odskrutkovať fľaštičku kvalitného slovenského brandy.

Čo, kedy a s kým?

Víno je ideálnym nápojom, ktorým neurazíte žiadneho člena rodiny. Otvorte fľaštičku kvalitného odrodového slovenského Rizlingu. Padne ako uliata na sviatočne prestretý stôl. Svojou voňavou lipovou chuťou a farbou slnka skvele zapasuje i k pikantným veľkonočným klobáskam a zjemní chuť kvalitného domáceho údeného. Vitis Galéria Rizling vlašský, neskorý zber majstrovsky vyakcentuje aj jemnú chuť veľkonočnej hrudky, paštét, syrov či iných studených veľkonočných predjedál. Vitis Galéria Rizling Rýnsky, neskorý zber pošteklí chuťové poháriky tých, ktorý uprednostnia počas Veľkej noci hydinu – mladú husacinu či kačacinu.

Za ceny, ktoré sa vám budú páčiť si môžete objednať nápoje na sviatočné pohostenie na e-shope www.najnapoje.sk.