10.11.2016

Mladé vína 2016

Je November a vo vínnych pivniciach búrlivo dokvášajú mladé vína z hrozien tohto roku. Aké budú vína z ročníka 2016?

Budú viac na zamyslenie, bádanie či ľahko sa budú piť? Spoločnosť VITIS Pezinok, významný producent tichých vín na Slovensku, prináša Mladé vína. Do vybranej skupiny mladých vín VITIS neodmysliteľne patria Muller Thurgau a  Frankovka modrá rosé. Elegantná etiketa fliaš Mladých vín VITIS ešte viac umocňuje pôžitok z tohto moku.

Každé víno sa so svojou špecifickou vôňou a chuťou hrdo hlási k oblasti, z ktorej pochádza, či už ide o tuzemské alebo zahraničné vína. Mladé vína, ktoré dozrievajú v jesennom období, sú plné života a tešia sa veľkej obľube – vo Francúzsku je to známe Beaujolais, v susednom Česku Svätomartinské víno a na Slovensku máme už spomínané Mladé vína 2016

Müller Thurgau

Podmanivé víno s iskrou do zlata si môžete vychutnať pri každej príležitosti. Toto mladé víno je ľahké a nesie v sebe charakter sviežeho ovocia, prekvapí svojou krásnou vôňou rozkvitnutej lúky a jemnou harmonickou chuťou. V očarujúcej vôni sa snúbi muškátová aróma s kvetinovou, ktorá vás opantá už od prvej chvíle.

Mladé víno Müller Thurgau odporúčame servírovať k pečenej a grilovanej hydine. Ideálnu kombináciu však tvorí aj s rôznymi úpravami sladkovodných rýb a bieleho mäsa.

 

Frankovka modrá rosé

Romantické ružové mladé víno prekvapí nejedného konzumenta nielen svojou očarujúcou farbou, ale aj sviežou chuťou a príjemnou vôňou. Osviežujúcu chuť tomuto mladému vínu dodávajú svieže kyseliny a nádhernú ovocnosť, lahodnú vôňu mu dodáva bobuľové ovocie ako jahody či maliny. V dokonalej harmónii chuti a vône vytvára nezabudnuteľný vinársky zážitok.

Mladé víno Frankovka modrá rosé odporúčame podávať k grilovaným jedlám z hydiny, k údenému alebo tmavému mäsu, výbornú kombináciu chutí tvorí aj so zrelými aromatickými syrmi.